Avtor: zuribnica Objavljeno: 13. 02. 2021

6. nedelja med letom - 14. 2. 2021

6. NEDELJA MED LETOM  -  14. FEBRUAR 2021
" Če hočeš, me moreš očistiti !"

Kako velika vera v Jezusovo božanstvo žari iz tega gobavčevega vzklika! Zato se ga Jezus usmilil. Jezus nas more očistiti, ker je vsemogočen; in nas tudi hoče ozdraviti, ker je neskončno dober. Le pasti moramo pred njim na kolena in ga zaupno prositi. Le eno je potrebno: priznanje dejanskega stanja, v katerem tičimo, in zaupen klic h Gospodu: "Če hočeš, me moreš očistiti!"

V ponedeljek goduje sv. Klavdij, redovnik; v torek sv. Julijana Koprska, mučenka; v sredo Pepelnica, začetek postnega časa; v četrtek sv. Frančišek Clet, mučenec; v petek sv. Korad iz Piacenze, spokornik; v soboto sv. Sadot in ostali perzijski mučenci. Danes teden 1. postna nedelja.

V ponedeljek zvečer začnemo z maševanjem v cerkvi ob 18. uri. Za prisotnost pri sv. maši se morate prijaviti. Prijavite se lahko preko spleta (http://bit.ly/3qaqxf1), naslov najdete na spletni strani župnije Ribnica ali na Facebook strani župnije Ribnica ali župnika. Lahko pa se prijavite tudi prek telefona (kličite mobilne številke!). Držimo se reda!

V sredo s pepelnico začenjamo letošnji postni čas. Ne pozabimo, da je ta dan strogi post. Pri maši bo tudi pepeljenje. Sv. maša bo ob 18. uri. Ne pozabite na prijave!

V petek bomo začeli večerno bogoslužje s križevim potom in nato bo sveta maša.

Birmanci in birmanski animatorji imajo srečanja, kot so se dogovorili z g. kaplanom.

V nedeljo bodo svete maše ob 8., 10. in 18. uri. Razporedite se in prijavite! Možnost svetega obhajila v nedeljo bo od 11. do 11,30. ure.

Delavniške večerne maše in nedeljska maša ob 8. uri bodo zaenkrat še prenašane preko spleta.

Danes ob 14. uri bo v Hrovači pogreb +Jožeta Pogorelca iz Sajevca in v torek prav tako ob 14. uri +Antona Vesela iz Prijateljevega trga.

poleg oznanjenih maš bo ta teden še 7. dan za +Jožetom Pogorelcem v sredo zvečer ob 18. uri.

Za začetek posta pa si poglejte še vspodbudno misel po VIDEU.