Avtor: zuribnica Objavljeno: 30. 01. 2021

4. nedelja med letom - 31. 1. 2021

4. NEDELJA MED LETOM - 31. JANUAR 2021
UČIL JIH JE, KAKOR KDOR IMA OBLAST

Jezus ni hodil k nikomur v šolo, nikogar ne citira. O Bogu govori iz lastnega iskustva, ne kar je kdo drug o njem povedal. Jezus je zares prerok, ki so ga čakali. Prerok, ki ve kaj je Bog, kaj je človek, kaj je življenje. Toda prerok, ki ima moč, da človeka osvobodi vseh zlih moči, ki ga držijo zvezanega in nesvobodnega.

Danes je god sv. Janeza Boska, ustanovitelja salezijancev; jutri goduje sv. Brigita Irska, opatinja; v torek praznik Jezusovega darovanja - svečnica; v sredo goduje sv. Blaž, škof in mučenec; v četrtek sv. Oskar, škof; v petek sv. Agata, mučenka; v soboto sv. Pavel in drugi japonski mučenci. Danes teden 5. nedelja med letom.

V torek, na svečnico, boste lahko v cerkvi dobili blagoslovljene sveče.
V sredo se priporočimo sv. Blažu, naj nas varuje bolezni v grlu in tudi vsega drugega zla.
Petek je prvi v mesecu, dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih.

Še vedno zaradi slabe imunološke slike se svete maše darujejo brez udeležbe vernikov. Cerkev je vsak dan odprta od 10. - 17. ure. Pridite in počastite Jezusa, ki je v tabernaklju med nami.
Vsako nedeljo od 10. do 11,30. ure lahko prejmete sveto obhajilo in pa tudi zakrament svete spovedi. Zakrament svete spovedi lahko prejmete tudi vsak četrtek med 16. in 17. uro.
Svete maše še naprej spremljajte preko Facebooka profila. Tudi verouk bo še naprej »na daljavo«. Ne pozabite na molitev in zaupajte, da nas Bog ni pozabil!

V četrtek bo v Hrovači pogreb +Franca Veneta iz Hrovače ob 14,30.
Poleg oznanjenih maš bo v sredo še 7. dan za +Janezom Riglerjem iz Škrajneka