Avtor: zuribnica Objavljeno: 25. 07. 2020

17. nedelja med letom - 26. 7. 2020

V ponedeljek godujejo sv. Gorazd, Kliment in drugi učenci Cirila in Metoda; v torek sv. Viktor I., papež; v sredo sv. Marta, svetopisemska žena; v četrtek sv. Rufin, mučenec; v petek sv. Ignacij Lojolski, duhovnik in redovni ustanovitelj; v soboto sv. Alfonz Marija Ligvorij, škof in cerkveni učitelj. Danes teden 18. nedelja med letom in god sv. Petra Julijana Eymarda, duhovnika. V nedeljo je tudi porcijunkula in ta dan lahko prejmete popolni odpustek ob obisku župnijske cerkve in pod običajnimi pogoji.

V soboto 1. avgusta bo v naši župniji dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega Zakramenta. Prva maša bo ob 8. uri, nato še ob 10. uri. Sklep češčenja bo ob 17. uri. Razpored češčenj je v novem Sejalcu.
Danes je Krištofova nedelja. Po maši bo molitev za varno vožnjo in prošnja za blagoslov vozil. V cerkvi pa je nabiralnik, kjer lahko darujete za Mivo, to je dar za nabavo vozil našim misijonarjem. Med češčenjem bo tudi prilika za sveto spoved.

Pred nedeljskimi in prazničnimi svetimi mašami verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik (škatlo ipd.) oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova). Po vsaki sveti maši bomo listke s telefonskimi številkami zalepi v kuverto, na njej označi dan, datum in uro svete maše ter jo hrani 30 dni. Po tem obdobju se bo kuverta z listki uničila. V primeru, da je bila pri sveti maši navzoča oseba, okužena s koronavirusom, bomo na zahtevo pristojne državne ustanove (inšpektorata, policije, NIJZ) posredovali telefonske številke udeležencev pri določeni sveti maši. O tem bomo obvestili tudi SŠK. To storimo tudi pri delavniških mašah. Hvala za razumevanje.