Avtor: zuribnica Objavljeno: 16. 05. 2020

6. velikonočna nedelja - 17. 5. 2020

• Godovi med tednom: v ponedeljek goduje sv. Janez, papež in mučenec; v torek sv. Krispin, redovnik; v sredo sv. Bernardin Sienski, duhovnik; v četrtek slovesni praznik Gospodovega vnebohoda; v petek sv. Marjeta Kasiljska, redovnica; v soboto sv. Socerb Tržaški, mučenec. Danes teden 7. velikonočna nedelja in god Marije Pomočnice kristjanov.
  • Prvi trije dnevi v tem tednu so prošnji dnevi. Letos procesije odpadejo, pač pa ste povabljeni k sveti maši, da skupaj molimo za blagoslov našega vsakdanjega dela in se priporočamo za Božje varstvo.
  • V četrtek je slovesni praznik Gospodovega vnebohoda. Ta dan bosta v župnijski cerkvi dve sveti maši: ob 8. in ob 19. uri.
  • Prihodnji teden, od 25. maja dalje, bomo vsak dan imeli praznik prvega svetega obhajila. Vsak dan bo 6 prvoobhajancev prvikrat prejelo Jezusa v svoje srce. Starši so dobili razpored, kako bo potekalo. Vsi pa se bomo ta teden pripravljali na te dneve s tridnevnico. Od četrtka do sobote bomo molili za prvoobhajance in njihove družine. Tridnevnico boste lahko spremljali na župnikovi Facebook strani. Prvoobhajanci, ki bodo imeli prvo obhajilo v ponedeljek, imajo sveto spoved v petek ob 17. uri. Takrat bodo imeli priliko za sveto spoved tudi njihovi starši. Ostali prvoobhajanci pa bodo imeli spoved dan pred prvim svetim obhajilom, tako kot so dobili napisano na razporedu.
  • Ostali verniki boste imeli v tem tednu možnost za spoved prve tri dni od 18. ure do svete maše ob 19h.
  • Ker se ukrepi ob pandemiji počasi sproščajo, vas vabim, da vključite nedeljsko sveto mašo v vaš vsakdan.
  • Na Velikih Poljanah bomo začeli s sveto mašo na Binkošti, z mesecem junijem pa bomo počasi začeli uvajati običajni bogoslužni urnik (jutranja maša, Sv. Križ in nedeljski urnik svetih maš).