Steg Ribnica 1

SKAVTI v STEGU RIBNICA 1 nosijo ime "Suhe ribce" in delujejo že od šolskega leta 2000/2001.Od začetnih prvih štirih skavtov je skupina narasla na okoli 80 članov, ki prihajajo iz župnij Ribnica, Dolenja vas, Sodražica, Stara Cerkev in Kočevje.

Steg sestavljajo naslednje starostne skupine otrok=veje:

- VOLČIČI in VOLKULJICE (stari od 8-10 let) v krdelu, za katere skrbijo voditelji Akela, kača Kaja, Balu in Bagira,
- IZVIDNIKI in VODNICE (11-15 let) sestavljajo četo,
- POPOTNIKI in POPOTNICE pa so najstarejša skupina (16-20 let).

Vse skupine delujejo pod budnimi očmi skupnosti skavtskih voditeljev (SKVO), ki trenutno šteje 7 članov.

Kako skavti delamo, vzgajamo? S skavtsko metodo:

• skavtska obljuba in zakoni, ki so naše vodilo,
  • delo v majhnih skupinah, ker se tako lahko izkaže vsak posameznik,
  • učenje z delom (izkušenjsko učenje), ker tako učenje nikoli ni dolgočasno,
  • simbolna govorica, ker je učinkovit način komuniciranja,
  • dejavni odnos med mladimi in odraslimi, ker se drug od drugega lahko veliko naučimo,
  • dejavnosti na prostem, ker je narava naša mati,
  • samovzgoja, kjer si vsak zada svoje izzive in
  • služenje v družbi (prostovoljno delo), ker le tako lahko pustimo svet boljši.

Ti elementi se prepletajo v vseh skavtskih dejavnostih – vsi skupaj predstavljajo skavtsko metodo. Skavtska metoda je dobro preizkušena po vsem svetu in je pedagoško utemeljena kot preventivni sistem. Z izvajanjem skavtske metode pa pravzaprav izvajamo tudi okoljsko vzgojo.

Otroci in mladi se tedensko ob sobotah srečujejo v malih skupinah in prevzemajo odgovornosti, ki ustrezajo njihovi starosti, pripravljenosti. Potem pa je tu še cel kup izzivov, potepov, zimovanje, poletno taborjenje, dvodnevni izleti, projekti, kot so Luč miru iz Betlehema, Dan Zemlje, akcije zbiranja starega papirja, sodelovanje z lokalno skupnostjo ...

KONTAKT:  Več informacij najdete na spletni strani ribniškega stega: http://ribnica1.skavt.net/,
za kakršnokoli vprašanje pa se lahko obrnete na predstavnico za stike z javnostjo Nušo (051-863-972) ali na e-mail: skavti.ribnica1@gmail.com.

In še skavtski pozdrav: Bodite pripravljeni! :)

O DELU IN ŽIVLJENJU PA DOBITE NA NJIHOVI SPLETNI STRANI: http://ribnica1.skavt.net/,